Eco Turismo Finca Villa Carmen - Room 2
Eco Turismo Finca Villa Carmen - Room 2
2 Gäste
1 Schlafzimmer
1 Bett
1 privates Badezimmer
2 Gäste
1 Schlafzimmer
1 Bett
1 privates Badezimmer
Dir wird noch nichts berechnet

"Villa Carmen" fermë B & B në Kubë.

tradicionale ynë Villa Cubana ku bashkëpunim në mes të natyrës dhe heshtja e bën pronarin e një vizitori ndjen bukurinë natyrore; duke e bërë atë vend ideal për relaksim dhe për të dashuruar e natyrës.

Der Wohnraum

"Villa Carmen" fermë B & B në Kubë.

tradicionale ynë Villa Cubana ku bashkëpunim në mes të natyrës dhe heshtja e bën pronarin e një vizitori ndjen bukurinë natyrore; duke e bërë atë vend ideal për relaksim dhe për të dashuruar e natyrës.

Ajo është e vendosur në qytetin e Caimito 20 km nga Havana dhe baraslarguar nga "Aeroporti Ndërkombëtar Martí José" të. Vetëm 12 km nga plazhi "El Salado" me ujërat e saj kristal e qartë.

krenaria jonë, natyra jonë, kopshtet tona shekullit tre tinajones mes të nëntëmbëdhjetë dhe një veturë e vjetër në fund të 1800, e cila është përdorur për të transportuar kallam sheqeri në Kubë koloniale.

Ne kemi disa dhoma me ajër të kondicionuar secila me banjo e vet. Ata janë qira së bashku ose ne menyre te pavarur nga njëri-tjetri

Amenities e Villa


Air conditioning | fan | Muzikë | Video | TV | Hyrja Private | Banjo private | kuzhinë | tarracë | Dhomë të gjallë | ujë të nxehtë dhe të ftohtë | parking

shërbime shtesë Villa


Laundry | mëngjes | Klasat Darka Dance | Klasat e gjuhës

Mysafirët tanë mund të gëzojnë restorant tonë me furrë druri dhe artet kuzhinës të kuzhinës kubane e enët lokale në bazë të peshkut, krustaceve, perime dhe fruta të prodhimit tonë në një mjedis krejtësisht të lindjes.

Ne ofrojmë shërbim taksi me makina amerikane nga vitet '50 që mund të çojnë të dini dy Kuba vërtetë si vendet kryesore turistike dhe interesin tuaj në ishullin tonë.

Ne jemi duke pritur për një pushim të përsosur !!!

Weitere wichtige Infos

Sonstige Leistungen (no incluidos en el precio):

- Klimaanlage:
Preis: Im Preis inklusive.

- Parkplatz im Freien:
Preis: Im Preis inklusive.
Verfügbare Einheiten: 6.

- Bettwäsche:
Wechsel alle 1 Tage.
Preis: Im Preis inklusive.

- Handtücher:
Wechsel alle 1 Tage.
Preis: Im Preis inklusive.

Ausstattung
Familien- / kinderfreundlich
Kostenloser Parkplatz auf dem Grundstück
Klimaanlage
Wesentliches
Schlafgelegenheiten
Schlafzimmer 1
1 Doppelbett
Hausregeln
Der Check-in ist jederzeit nach 16:00
Check-out bis 12:00

1. Check-in-Zeiten:

Von 01/01 bis 31/12: täglich von 16:00h bis 15:00h.

2. Check-out-Zeiten: 12:00.

Stornierungen
Sicherheits-Features
Abschliessbares Zimmer
Verfügbarkeit
1 Nacht Mindestaufenthalt.
1 Nacht Mindestaufenthalt vom 21. Juli 2017 - 23. März 2018.

(Noch) keine Bewertungen

Dieser Gastgeber hat 6 Bewertungen für andere Unterkünfte.

Andere Bewertungen ansehen
Mitglied seit Juli 2017
Nutzerprofil von Francisco

HOME TO GO CUBA
- Escoja Su Destino, nosotros buscaremos Su Casa -.

Nuestra empresa es gestora de alojamientos vacacionales en Cuba, con años de experiencia en el sector y excelente atención personalizada.

Trabajamos con numerosas propiedades particulares en todo el país. Podemos ayudarle a buscar su alojamiento y también podemos planificar su viaje, tanto si es por motivos profesionales o de ocio, si es para grupos grandes o para viajar en familia, podemos recomendarle y organizarle experiencias en toda Cuba (tours, transfers, etc.)

Contáctenos sin dudar y le atenderemos gratamente.

Sólo le quedará disfrutar de sus vacaciones en Cuba!!

HOME TO GO CUBA
Su gestor vacacional.

Antwortrate: 100%
Antwortzeit: innerhalb einer Stunde

Geschäftliche Angaben
Name des Unternehmens: ROOMS FACTORY, SL

Die Nachbarschaft

Ähnliche Unterkünfte